Jak dobrać biustonosz do karmienia? Praktyczne wskazówki

Jak dobrać biustonosz do karmienia? Praktyczne wskazówki

Wybór wygodnego biustonosza dobrej jakości często przysparza wielu kłopotów. Trzeba dobrać ten jeden idealny – o prawidłowym rozmiarze, kroju, dający duży komfort noszenia. Dbanie o wygodę odgrywa jeszcze większą rolę w przypadku pań karmiących. Jak zatem dobrać wygodny, dobrze dostosowany dla mam biustonosz? Na co zwrócić szczególną uwagę? Poznaj kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci dopasować idealny biustonosz do karmienia.

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Po pierwsze pamiętaj, aby doborem odpowiedniego stanika do karmienia zająć się dopiero pod koniec ciąży, około 8 i 9 miesiąca. Wówczas biust już raczej nie zmieni swojego rozmiaru, więc będziesz mogła wybrać biustonosz, który będzie pasował idealnie.

Jeśli zastanawiasz się między wyborem biustonosza z fiszbinami lub bez, to podpowiadamy, że modele ich pozbawione dają większą pewność w kwestii wygody – rzecz jasna, nic nie będzie Cię uciskać, nawet podczas snu. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na fiszbinach, bądź ostrożna przy wyborze. Wybierz takie modele, których fiszbiny będą przylegały do klatki piersiowej wokół piersi, bez uciskania ich.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza do karmienia?

Aby dojść do swojego idealnie pasującego rozmiaru biustonosza, musisz zrobić dokładne pomiary. W tym celu przygotuj centymetr bądź inną miarę krawiecką i zmierz swój obwód pod biustem. Następnie od wyniku odejmij 10 – ze względu na zmniejszenie się obwodu po porodzie. Jeśli sądzisz, że obwód w trakcie ciąży powiększył się jednak nieznacznie, odejmij tylko 5 cm, natomiast w przypadku dość dużego powiększenia rozmiaru – 15 cm. Teraz nasuwa się pytanie – kiedy w takim razie obwód po ciąży powróci do dawnych rozmiarów? Zazwyczaj dzieje się to w ciągu miesiąca. Po dokonaniu odpowiednich pomiarów zajmij się dopasowaniem wielkości miseczki. W tym celu zwiększ jej rozmiar o jeden, ponieważ piersi w trakcie trwania ciąży zwykle powiększają się właśnie o rozmiar.

Jak rozpoznać dobry biustonosz do karmienia?

Model, który pasuje idealnie, da się rozpoznać po tym, że jego fiszbiny i górne krawędzie miseczek nie wbijają się z żadnej strony. Ich złączenie nie powinno przylegać do mostka. Zwróć też szczególną uwagę na ramiączka – nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Do tego pamiętaj, że obwód stanika musi przylegać do pleców nieruchomo.

Zalety noszenia biustonosza do karmienia

Specjalne biustonosze do karmienia świetnie podtrzymują biust i dają pełną swobodę ruchów. Zapobiegają też rozciąganiu skóry, na co wpływ mają cięższe piersi, które w okresie ciąży mogą stać się przyczyną rozstępów. Odpowiednio dopasowany stanik zapobiega też bólom i schorzeniom kręgosłupa. Ułatwia także noszenie wkładek laktacyjnych, które chronią ubranie przed niechcianymi plamami spowodowanymi nadmiarem mleka.

Jak widzisz, dobór biustonosza do karmienia nie powinien być przypadkowy. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci dopasować stanik, który zapewni Ci komfort i ułatwi opiekę nad pociechą. Jeśli rozglądasz się za stanikiem do karmienia, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli, które doskonale nadadzą się dla świeżo upieczonej mamy.

Zostaw swój komentarz