Szlafrok dla ciężarnej - jaki sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Szlafrok dla ciężarnej - jaki sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Dla każdej kobiety czas ciąży jest z pewnością jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Towarzyszy mu ogromna radość i celebrowanie każdego kolejnego dnia, przygotowującego do stania się rodzicem. W całym tym okresie na pewno duży stres sprawia pobyt w szpitalu przed planowanym dniem porodu. Musisz zaopatrzyć się wówczas w najważniejsze rzeczy. Na uwadze miej wtedy przede wszystkim własną wygodę. Jednym z najczęściej towarzyszących Ci ubrań będzie szlafrok, który często służy w szpitalach jako strój dzienny. Zapewnia pełen komfort przez wiele godzin. Jak wybrać odpowiedni szlafrok dla ciężarnej? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakimi kryteriami warto się kierować!

Dlaczego warto zabrać szlafrok do szpitala?

Warto mieć przy sobie szlafrok ze względu na wygodę. W żadnym wypadku nie krępuje i nie ogranicza on ruchów, a do tego jest lekki, bardzo przyjemny w dotyku i daje dużo ciepła. Świetnie sprawdzi się jako nakrycie na piżamę, co przydatne będzie na przykład podczas wykonywania różnych badań czy w trakcie spacerów.

Jak dobrać szlafrok dla ciężarnej?

Pierwszym kryterium, jakie powinnaś wziąć pod uwagę, jest materiał szlafroka. Wybierz ten przyjemny i ciepły, taki jak bawełna, wiskoza lub soft, zapewniający dużą miękkość. Soft wewnątrz wykonany jest z bawełny z pokryciem typu frotte, z zewnętrznej natomiast strony posiada welur. Następnie dobierz najdogodniejszą dla siebie długość szlafroka. Do najbardziej komfortowych opcji zaliczają się te szlafroki, które sięgają do kolan lub tuż przed nie. Weź pod uwagę, że zbyt długi model może przeszkadzać w ruchu, natomiast znów zbyt krótki – odsłonić za wiele.

W szlafroku nie może Ci być ani zimno, ani wręcz przeciwnie – nie możesz także dopuścić do pocenia się w nim. Dobierz go więc zgodnie z panującą porą roku. Zimą ogrzeje Cię ten wykonany z bawełny soft, natomiast latem sprawdzi się np. zwykła bawełna.

Ostatnim aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze szlafroka dla ciężarnej, jest część wizualna. Nie spełnia ona oczywiście tak kluczowej roli, jak powyższe kryteria, jednak jak najbardziej dobrze jest czuć się komfortowo, nosząc ubranie o ulubionym kolorze oraz wzorze. Tutaj, poza aspektami dotyczącymi wyglądu, ważne są też okoliczności użytkowania szlafroka. Weź pod uwagę, że na przykład podczas zmiany opatrunków, możesz nabawić się plam lub innego rodzaju zabrudzeń. Z tego względu polecamy przede wszystkim odzież o ciemnych kolorach. Jeśli z kolei uważasz, że nie będzie żadnej „okazji” do powstania plam, możesz z uśmiechem na twarzy przebierać w kolorach, jakie tylko Ci się zamarzą.

Wybór szlafroka dla ciężarnej to ważna decyzja, która z pewnością wpłynie na Twój codzienny komfort – zarówno podczas pobytu w szpitalu, jak i w domu. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci dopasować praktyczną, a zarazem przyjemną dla oka odzież, która idealnie odpowie na Twoje oczekiwania i potrzeby. Jeśli rozglądasz się za wygodnym szlafrokiem, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór fasonów, wzorów i kolorów, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Zostaw swój komentarz